4 najlepsze zasady dla zdrowej wątroby!

esseliv

Wątroba ma bardzo istotną rolę w procesie detoksykacji krwi, usuwania niepotrzebnych substancji zawartych w organizmie. Oprócz tego wątroba zajmuje się syntezą istotnych mediatorów zapalnych, czynników krzepnięcia krwi, albumin i innych białek. Poniżej przedstawimy, jak sprawić, aby ta największa „fabryka” organizmu funkcjonowała na najwyższych obrotach i w pełni zdrowia.

  1. Nie nadużywaj alkoholu!

Alkohol metabolizowany jest w wątrobie przez układ dehydrogenazy alkoholowej oraz innych enzymów, należących głównie do indukowanego szlaku mikrosomalnego. Nadużywanie alkoholu powoduje martwicę komórek, stłuszczenie miąższu wątroby i ograniczenie jej funkcji.

  1. Stosuj zdrową dietę!

Dieta o niskiej ilości cholesterolu, ostrych przypraw, węglowodanów ma pozytywny wpływ na stan naszej wątroby. Wątroba jest organem regulującym w istotny sposób poziom cholesterolu we krwi. Ma więc znaczenie w zapobieganiu miażdżycy, zawałom serca i udarom mózgu.

  1. Nie nadużywaj leków!

Nawet potencjalnie niegroźne i dostępne bez recepty substancje jak choćby Paracetamol mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby. Efekt jest szczególnie potęgowany przez alkohol. Nie łykaj więc automatycznie tabletki na ból głowy!

  1. Stosuj suplementy i lecz wątrobę

Badania kliniczne wskazują na pozytywny wpływ fosfolipidów sojowych w regeneracji miąższu wątroby. Łagodne preparaty jak Esseliv pozwalają ograniczać i leczyć schorzenia zapalne wątroby i powikłania kamicy pęcherzyka żółciowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *