Mucosit – wyjątkowy żel

Stosowanie protez zębowych to korzyści i wygoda, ale i możliwość wystąpienia podrażnień i urazów mechanicznych. W celu ochrony wrażliwych okolic dobrze jest stosować preparaty ochronne, np. Mucosit dent. Ochronno-kojący żel Mucosit przeznaczony do pielęgnacji jamy ustnej i dziąseł. Żel jest bardzo łagodny. Poleca się go stosować na noc i 2-3 razy w ciągu dnia.

Dla kogo stosowanie żelu

Żel jest polecany wszystkim osobom stosującym protezy zębowe. Skutecznie chroni on nabłonek jamy ustnej przed otarciami i podrażnieniami, przynosi ulgę w bólu i mikrourazach. Produkt potrójnie dba o błonę śluzową jamy ustnej – nawilża ją, regeneruje i poprawia jej elastyczność.

Składniki żelu

W składzie Mucositu znajdują się liczne ekstrakty łagodzące. Są to naturalne wyciągi – z rumianku, z szałwii i tymianku oraz podbiału. Obecny jest też ekstrakt z kwiatów nagietka o działaniu regeneracyjnym oraz ekstrakt z kory dębu o właściwościach ściągających. Łagodne ekstrakty roślinne zawarte w Mucosicie wpływają na procesy odnowy nabłonka oraz działają przeciwbakteryjnie. Obecność olejków miętowego i rumiankowego zapewnia odświeżenie jamy ustnej. Popularna alantoina posiada działanie łagodzące mniejsze i większe podrażnienia śluzówki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *