Tejpy sportowe

tejpy sportowe

Taśmy lub inaczej zwane tejpy sportowe są coraz bardziej popularne. Sprzęt ten przeszedł oczywiście tradycyjną drogę ze sportu profesjonalnego do amatorskiego. Szczególnie piłkarze mocno przyczynili się do popularyzacji tejpów. Co to są właściwie tejpy sportowe i po co się je stosuje?

Co to są tejpy sportowe?

Tejpy są stosowane między innymi w celu regeneracji tkanek. Regeneracja jest wspomagana przez zwiększenie przepływu limfy przez tkanki. Tejpy przyklejane na skórę, podnoszą ją co powoduje również podniesienie mięśni. Wszystko to powoduje, że pomiędzy skórą, mięśniami, a nerwami zwiększa się ilość miejsca i limfa może bardziej efektywnie przepływać.

Główne zastosowania tejpów

Tejpy stosuje się w celu regeneracji tkanek, ale mają one również szereg innych ważnych zastosowań. Do najważniejszych z nich należą:

– ochrona przed kontuzjami,

– poprawa regeneracji,

– poprawa stymulacji sensorycznej przez skórę,

Stosowanie tejpów nie jest trudne, ale warto zasięgnąć porady eksperta lub kogoś kto ma już jako takie doświadczenie. Tejpami sobie raczej krzywdy nie zrobimy, ale niewłaściwie stosowane tejpy mogą nie przynieść skutków takich, jakich byśmy oczekiwali. Może nas spotkać zawód i utrata pieniędzy, a ostatecznie rezygnacja z tej nowatorskiej i bardzo pomocnej metody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *