Top 5 sposobów na zatkany nos!

quixx

Zatkany nos to poważny problem towarzyszący alergicznemu nieżytowi nosa, zapaleniu zatok oraz chorobom infekcyjnym. Dolegliwość ta jest bardzo nieprzyjemna i utrudniając oddychanie, przekłada się bezpośrednio na jakość życia. Zanim zdecydujemy się na stosowanie preparatów takich jak Quixx, czy leków zawierających fenylefrynę dobrze jest działać objawowo!

Nawilżaj powietrze!

Bardzo ważne jest regularne nawilżanie i ogrzewanie powietrza. W tym celu można zakupić specjalny nawilżacz powietrza albo położyć mokry ręcznik na kaloryfer. Można przygotować również domową mieszankę roztworu wody morskiej Quixx z olejkami eterycznymi.

Uzupełniaj dietę

Zastosuj suplementy diety, szczególnie witaminę C i witaminę D. Te dwa związki poprawiają odporność i przyśpieszają wychodzenie z infekcji. Kupmy dobre witaminy i preparaty minerałów!

Żyw się zdrowo

Unikaj w trakcie infekcji lub ataków uczulenia pokarmów przetworzonych i niezdrowych. Przez te kilka dni warto jeść więcej warzyw, owoców i nietłustego nabiału.

Stosuj preparaty

W ograniczeniu objawów nieżytu nosa, pomocne okazać się mogą leki o działaniu wazokonstrykcyjnym: fenylefryna, pseudoefedryna, glikokortykosteroidy donosowe oraz roztwory hipertoniczne, jak choćby roztwór wody morskiej Quixx. Stosując te preparaty można przyśpieszyć rekonwalescencję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *