Top 5 sposobów szybkiego odkażania rany

Skaleczenia, zadrapania, otarcia – to codzienność nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Odkażenie nawet niewielkiej rany tuż po tym, jak się ona pojawi, jest niezbędne, by nie wdało się w nią zakażenie. Ranę tuż po skaleczeniu należy jak najszybciej odkazić, by uniemożliwić bakteriom wniknięcie do krwi, przyspieszyć gojenie oraz zapobiec tworzeniu się blizny. Czym to zrobić? oto 5 najpopularniejszych sposobów:

  1. Babka lancetowata – okłady z babki mogą być skuteczne w różnego rodzaju otarciach. To ziele zawiera substancje antyseptyczne, więc gdy skaleczymy się na dworze, a nie mamy nic lepszego – wykorzystajmy babkę!
  2. Własna ślina – ślina również posiada właściwości bakteriobójcze, w ostateczności może zatem posłużyć za naturalny odkażacz.
  3. Woda utleniona – najpopularniejszy, ale i najbardziej bolesny sposób odkażania rany.
  4. Jodyna – pomarańczowy płyn, który świetnie odkaża, niestety brudzi wszystko dookoła
  5. Peroxygel dostępny w aptece Oliwna – woda utleniona w żelu, która bezapelacyjnie wygrywa to zestawienie. To klasyczna woda utleniona, która dzięki odpowiedniej konsystencji i zawartości nie piecze jak zwykła. Wygodny sposób aplikacji sprawia, że ranę można szybko posmarować i zapomnieć o niej!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *