Jak poradzić sobie z siniakami?

maść na siniaki

Siniaki są niezwykle powszechne w społeczeństwie. Wystarczy tak naprawdę lekko się uderzyć aby powstały. Warto dlatego też znać sposoby na szybkie radzenie sobie z nimi.

Maść na siniaki

Najskuteczniejszym sposobem na szybkie pozbycie się siniaków są specjalne maści na siniaki. Dobrze sprawdza się w tym przypadku maść z arniką lub wyciągiem z kasztanowca. Zmniejszają one opuchliznę, ból i sprawiają, że krew szybciej się wchłania, co w konsekwencji wpływa na znikanie siniaka z powierzchni ciała. W celu rozjaśnienia siniaka dobrze sprawdzą się również wszelkie maści zawierające witaminę C. Stanie się on mniej widoczny, aż w końcu sam zniknie. Podobny efekt może przynieść posmarowanie siniaka wodą z octem. Również stanie się wtedy mniej widoczny na skórze.

Zimne okłady

Maści na siniaki stosuje się w momencie, kiedy siniak już jakiś czas znajduje się na skórze. Aby jednak zmniejszyć jego wielkość, należy w trakcie powstawania nakładać zimne okłady na miejsca uderzenia. Można przykładowo zawinąć lód w jakąś szmatkę i przykładać. Takie czynności mogą nawet doprowadzić do tego, że siniak nie wytworzy się w ogóle na ciele. Ważna jest jednak bardzo szybka reakcja, aby sposób ten w pełni zadziałał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *